Su Kaçağı

Su kaçağı Kadıköy servisi telefon numarası 0216 612 55 90 kırmadna kameralı su kaçağı bulma cihazları ile hizmetinizdeyiz. Su kaçağı bulma Kadıköy servisini arayarak aynı gün içinde hizmet alabilirsiniz.

Ev ve işyerlerimizde ki su tesisatları zaman içerisinde eskiyecekleri, istemeden darbe görecekleri, ve ya yanlış işçilikten dolayı su kaçırabilirler ve bu su kaçakları ev, işyeri, eşyalarımız ve hatta sağlığımıza bile zarar verebilir. Su tesisatları genel olarak temiz su tesisatı ve atık su tesisatı olarak ikiye ayrılır ve bu tesisatlar birbirinden bağımsız ve birçok kısmı ev içerisinde ki beton ve duvarların içerisinde gizlidirler. Temiz su tesisatı genellikle galvaniz ya da içerisi metal alaşımlı pvc kaplamalı borular, atık su tesisatı ise pvc borulardan oluşmaktadır. Bu tesisatlar eski ya da yeni olsun su kaçağı yapabilir ve bu hem ev ya da işyerimize zarar verebilir hem de sağlığımıza zarar verebilir.

Ev ya da işyerinde olabilecek su kaçağı , boyaya, yer döşemelerine , oluşabilecek rutubet yüzünden eşyalarımıza, bina kolonlarının içerisindeki demirin zamanından önce yıpranmasına ve hatta bu kaçak pis su tesisatından ise sağlığımıza zarar verebilir. Bu nedenlerden ötürü su kaçağı yapan yeri doğru tespit edip zamanında müdahale etmek gerekmektedir. Su kaçağı bir başka değişle su sızıntısı yapan yeri zamanında doğru tespit yaparak müdahale edersek, oluşabilecek zararı da minimuma indirmiş oluruz. Günümüzde yaşam alanları çok katlı binalarda olduğu için oluşabilecek su kaçağı, komşularınıza da zarar verebilir ve bu zararı sorun sizden kaynaklandığı için sizin tarafınızdan karşılanır.

Eskiden su kaçağı, ıslaklığın görüldüğü yeri kırıp dökerek, deneme yanılma yöntemi ile yapılmaktaydı ve bu yöntem uzun zaman alır, ciddi masraf açardı. Su sızıntısı, suyun beton içerisinde yol bulması sonucu sızıntının başlayacağı yerden çok daha başka bir noktada kendini gösterebileceği gibi yanlış yerlerde de arama yapılabilirdi ve sonuç bulunana kadar kırıp dökme işlemi devan ederdi. Günümüz de su kaçağı tespiti, modern cihazlar kullanan firmalar tarafından akustik ses dinleme cihazları ve termal kameralar ile yapılmakta, bu yöntemle hiçbir yer kırılıp dökülmeden sızıntının yapıldığı yer tam olarak tespit edilmektedir. Bu sistemleri kullanan firmalar sayesinde sıkıntılar tespit ve onarım toplamı bir iki saat içerisinde bitmekte ve sorunlar büyümeden giderilir.

0532 736 48 79 TIKLA ARA
Call Now ButtonTıkla ARA : 0216 612 55 90